Podsumowanie targów DREMA 2020

36. edycja targów DREMA przechodzi do historii jako pierwsze, bezpiecznie zorganizowane wydarzenie biznesowe w Polsce! Dziękujemy za Wasz udział i zaangażowanie!

Po czterech intensywnych dniach dobiegły końca Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA. – Mimo niesprzyjających okoliczności udało nam się zorganizować owocną i bezpieczną wystawę biznesową. Wielu wystawców podkreślało, że z biznesowego punktu widzenia targi były dla nich bardzo udane – mówi Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów DREMA.

DREMA 2020, która odbyła się w dniach 15-18 września br., była okazją do śledzenia najnowszych trendów w branży meblarskiej i drzewnej. Zwiedzający zapoznawali się z potencjałem nowoczesnych rozwiązań i pogłębiali swoją wiedzę poprzez szereg wydarzeń uzupełniających. Szczególną uwagę przykuwały stoiska z produktami nagrodzonymi prestiżowym Złotym Medalem Grupy MTP, cztery kreatywne stoiska uhonorowane wyróżnieniami Acanthus Aureus oraz kilkadziesiąt nowości na rynku.

 

W gronie laureatów konkursu o Złoty Medal Grupy MTP znaleźli się:

  • ABRYS SysTEM, Oprogramowanie Online do Projektowania i Konfiguracji Mebli, Sprzedaży i Produkcji Sterowanej Zamówieniami/ABRYS Maciej Rezner – zgłaszający i producent;
  • Odpylacz strumieniowy VACO MAX/ NAWARA SERWIS s.c. Marzena i Rafał Nawara – zgłaszający i producent;
  • Ploter frezujący 1325 ATC/ POLSKA GRUPA CNC Damian Laskowski – zgłaszający i producent;
  • Ploter LED-UV EFI PRO 16H/ ATRIUM Centrum Ploterowe Sp. z o.o. – zgłaszający i producent;
  • Zrobotyzowana linia do produkcji mebli na wymiar dla małych i średnich firm/ INFOTEC CNC Sp. z o.o. – zgłaszający i producent;
  • ISKRA – Technologia produkcji mebli/ K&K Katarzyna Brzezińska – zgłaszający i producent;
  • Jednowarstwowy cutter do tkanin Gerber Technology Z1/ INTEX Sp. z o.o. – zgłaszający; Gerber Technology – producent

Statuetkę Acanthus Aureus otrzymali:

  • WEINIG VERTRIEB UND SERVICE GmbH &Co. KG
  • TECHNODREWNO Sp. z o.o.
    CEHPOL Poznań Sp. z o.o.
  • INFOTEC CNC Sp. z o.o.
  • FELDER GROUP POLSKA Sp. z o.o.

 

Na tegorocznych targach odbyło się wiele wydarzeń, takich jak popularna strefa Drema Design, strefa Drema Tools z bogatą gamą narzędzi, ekscytujące Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ, Poligon Lakierniczy, Wyczarowane z Drewna oraz nowość – strefa Drema Hobby. Zaletą targów DREMA jest możliwość zobaczenia maszyn w akcji. Oprócz indywidualnych stoisk wystawców, taką możliwość stworzyły specjalne przestrzenie, które na czas trwania targów zamieniły się w pokazowe fabryki, gdzie prezentowane były nowoczesne technologie, rozwiązania i maszyny do obróbki drewna.

 

V Ogólnopolski Kongres Meblarski

Jak wyglądałaby wystawa bez możliwości poszerzenia wiedzy i odpowiedzi na wiele pytań dotyczących branży drzewnej i meblarskiej? Drugiego dnia targów DREMA odbył się V Ogólnopolski Kongres Meblarski „Polskie Meble – Konkurencyjna Polska” organizowany przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli we współpracy z Grupą MTP i firmą Promedia. Tegoroczne hasło kongresu brzmiało: „Gospodarka post-covid – wyzwania dla polskiej branży meblarskiej”. Partnerami strategicznymi wydarzenia były firmy Egger, GTV, Western Union International Bank oraz  kancelaria Domański Zakrzewski Palinka sp. k. Podczas wydarzenia poruszono kwestie związane z gospodarką post COVID i zmianą układu sił na światowym rynku meblarskim, budowaniem marki własnej jako elementem budowania przewagi konkurencyjnej na rynkach zagranicznych czy tworzenia alternatywnych kanałów dystrybucji. W kongresie wzięło udział wielu profesjonalistów, którzy z zainteresowaniem wysłuchali wystąpień prelegentów.

 

Kobieca moc

Wydarzenie „Między siłą a wrażliwością – kobiety w świecie mebli” zostało zorganizowane przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli we współpracy z Grupą MTP. W spotkaniu mającym na celu integrację kobiet pracujących w przemyśle meblarskim i drzewnym wzięło udział kilkadziesiąt kobiet. Klimatyczne wnętrza kompleksu restauracyjnego Garden City zamieniły się w przestrzeń wymiany wiedzy, czerpania wzajemnych inspiracji i nawiązywania cennych kontaktów biznesowych. Organizatorzy przygotowali dwa panele dyskusyjne; „Klucz do sukcesu – kobieta! Jak perspektywa kobiet wpłynęła na zmiany w firmach meblarskich” (z udziałem: Marii Wegner ze Swiss Krono Sp. z o. o., prof. dr hab. Ewy Ratajczak, Przewodniczącej Rady Instytutu Technologii Drewna i Katarzyny Krok z Idesin M Siwek Sp. J.) oraz „Różnorodność rodzi postęp – kobiety w branży meblarskiej” (w którym udział wzięły: Anna Jósiak, Complet Chmielewscy Sp. J .; Danuta Pawlik, Schattdecor Sp. z o.o.; Sylwia Oleńska, SGGW, Magdalena Szraga, Black Red White SA). Pozytywnie przyjęta przez uczestniczki została także prelekcja Agaty Polak z Grupy Kapitałowej VOX pt. „Jak wolność wspiera pracę zespołową? Jak wartości wspierają organizację?” poświęcona budowaniu kultury organizacyjnej opartej na wartościach. Partnerami strategicznymi wydarzenia byli Swiss Krono i Western Union.

 

Kolejna edycja targów DREMA planowana jest na 14-17 września 2021 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Kongres Europejskiej Federacji Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS, który 18.09.2020 obradował online, zatwierdził listę światowych wystaw poświęconych maszynom do drewna oficjalnie rekomendowanych w 2021 roku. DREMA ponownie znalazła się w gronie 14 kluczowych wystaw międzynarodowych. Warto podkreślić, że poznańskie targi DREMA są jedynym krajowym wydarzeniem, które otrzymało rekomendację EUMABOIS na 2021 rok!