Archiwum:

DREWNO – NAUKA – GOSPODARKA to międzynarodowa konferencja naukowa. 14-16 września 2022, Poznań

DREWNO – NAUKA – GOSPODARKA to międzynarodowa konferencja naukowa, którą organizuje cyklicznie Sieć Badawcza Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny, zapraszając do współpracy różne instytucje.

Czytaj dalej

Rosyjskie tartaki zmuszone do ograniczenia produkcji

Drastyczne ograniczenia kierunków sprzedaży i rosnące koszty produkcji sprawiają, że produkcja tarcicy staje się nierentowna dla rosyjskich tartaków. Prawdziwy krach spodziewa jest już za miesiąc. 9. lipca kończy się okres karencji dla kontraktów zawartych przed nałożeniem sankcji przez Unię Europejską w związku z napaścią Rosji na Ukrainę.

Czytaj dalej

Jak zastąpić modrzew syberyjski?

7 kwietnia b.r. w Bremie odbyło się spotkanie DG Holz (Der Gesamtverband Deutscher Holzhandel e. V.) – stowarzyszenie niemieckich firm handlujących drewnem. Wiodącym tematem rozmów był wpływ wojny w Ukrainie na sytuację światowego rynku drewna.

Czytaj dalej

VII Forum Pelletu, Warszawa

Już po raz siódmy Biomass Media Group, wydawca miesięcznika „Magazyn Biomasa”, portalu magazynbiomasa.pl oraz kwartalnika „Fabryka pelletu”, zaprasza największych krajowych i europejskich producentów pelletu drzewnego na Forum Pelletu.

Czytaj dalej

Pierwotna biomasa leśna wykorzystywana przez energetykę bez dotacji

Komisja ds. środowiska Parlamentu Europejskiego zrobiła pierwszy krok w celu wyłączenia pierwotnej biomasy leśnej z systemu dotacji dla energii odnawialnej.

Czytaj dalej
1 2 3 64