Archiwum:

Nowy Dyrektor RDLP w Lublinie

21. marca 2023r. Andrzej Borowiec otrzymał nominację na stanowisko dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.

Czytaj dalej

Forum Drewna Poużytkowego 17 i 18 kwietnia 2023 Warszawa

To pierwsze wydarzenie w PL w pełni mówiące o wykorzystaniu drewna poużytkowego (inaczej mówiąc odpadowego czy z recyklingu)
nie jako odpad, ale jako cenny surowiec do ponownego przemysłowego wykorzystania.

Czytaj dalej

Dzień informacyjny partnerstwa ds. biogospodarki – konkursy 2023

30 marca 2023 r. NCBR organizuje w Warszawie spotkanie z przedstawicielami europejskiego partnerstwa ds. biogospodarki (Circular Bio-based Europe JU), Konsorcjum Bio-przemysłu (Bio-based Industries Consortium, BIC) oraz przedstawicieli Komisji Europejskiej. Zapraszamy na to wydarzeniu wszystkie polskie organizacje związane z rozwojem cyrkularnej biogospodarki.

Czytaj dalej

Długi w branży meblarskiej znów zaczęły rosnąć

Problemy z pozyskaniem surowców, rosnące koszty energii, utrzymująca się wysoka inflacja i spadek popytu – z tym wszystkim zmaga się obecnie branża meblarska. Ma to odzwierciedlenie w bazie danych Krajowego Rejestru Długów. Od siedmiu miesięcy zadłużenie tego segmentu rośnie i obecnie wynosi 101,1 mln zł. W najbliższym czasie branża prognozuje dalszy spadek wartości produkcji sprzedanej.

Czytaj dalej

Cykliczne szkolenia otwarte z zakresu certyfikacji FSC® i PEFC

RINA Poland, organizuje cykliczne szkolenia otwarte z zakresu certyfikacji FSC® i PEFC. Podczas szkoleń omawiane są wymagania aktualnie obowiązujących standardów oraz najczęściej występujące niezgodności dzięki czemu uczestnicy szkolenia mogą poznać również praktyczne aspekty funkcjonowania systemów COC w firmie.

Czytaj dalej
1 2 3 78