Archiwum:

Zespół do spraw wzmocnienia ochrony lasów cennych przyrodniczo i ważnych społecznie

6 lutego powołany został zespół do spraw wzmocnienia ochrony lasów cennych przyrodniczo i ważnych społecznie, w skład którego nie został włączony żaden przedstawiciel branży drzewnej. Po natychmiastowej reakcji Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego, Minister Dorożała uwzględnił nasze argumenty i zgodził się na obecność 2 przedstawicieli przemysłu drzewnego w zespole.

Czytaj dalej

Branża drzewna w Polsce – siła dla gospodarki, ekologia i zrównoważona gospodarka leśna

Branża drzewna od lat odgrywa ważną rolę w polskiej gospodarce. Bez wątpienia ma ona ogromny wpływ na rozwój kraju, zarówno pod względem zatrudnienia, jak i ekologii. Polska od długiego czasu słynie z produkcji wyrobów drzewnych o najwyższej jakości, co nie tylko przyczynia się do rozwoju gospodarczego, ale także do ochrony środowiska naturalnego.

Czytaj dalej

Spotkania z przedstawicielami Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz Dyrekcją Generalną Lasów Państwowych

Pierwszy raz w tym roku miało miejsce spotkanie wszystkich przedstawicieli branży drzewnej. Wypracowane razem postulaty i wnioski zostały zaprezentowane w Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych i Ministerstwie Rozwoju i Technologii.

Czytaj dalej

Podsumowanie BUDMA 2024

BUDMA to jedno z najważniejszych wydarzeń targowych branży budowlanej w Polsce i Europie. Można tam poznać oferty najważniejszych firm i organizacji związanych z budownictwem. Wystawcy pojawiają się na tym wydarzeniu z całego świata.

Czytaj dalej

BUDMA 2024

Targi BUDMA, największe i najważniejsze spotkanie branży budowalnej w Polsce i Europie Centralnej, wspierają rozwój sektora od ponad 30 lat. Najbliższa edycja odbędzie się  dniach 30.01-02.02.2024 w Poznaniu, pod hasłem „Zielona Przyszłość Budownictwa”. Przyszłoroczne wydarzenie będzie miejscem inspiracji do wprowadzania proekologicznych zmian oraz innowacyjnych rozwiązań w branży budowlanej.

Czytaj dalej
1 2 3 88