Archiwum:

Jakie dotacje dostępne jeszcze w tym roku?

Przedsiębiorcy mogą sięgnąć po 20 mld zł z instrumentów finansowych UE jeszcze w tym roku.

Czytaj dalej

Rynek peletu w Europie po presją wojny na Ukrainie

Jednym ze skutków rosyjskiej agresji na Ukrainę jest zmiana dynamiki na europejskim rynku pelletu drzewnego. W ciągu 12 miesięcy ceny tego paliwa dla klientów detalicznych potroiły się, a sezonowość uległa zaburzeniu.

Czytaj dalej

Szkoły będą kształcić w nowych zawodach

Polski przemysł drzewny przeszedł ogromną transformację parku maszynowego, powstały nowoczesne, skomputeryzowane linie produkcyjne, wyraźnie wzrosła automatyzacja i robotyzacja. Branża przemysłu drzewnego rozpoczęła przejście z przemysłu 3.0 do 4.0, a to wymaga nowych kompetencji zawodowych. W związku z tym należy dostosować kształcenie młodych kadr dla tej branży do zmieniających się wymagań technologicznych i oczekiwań pracodawców.

Czytaj dalej

Kongres o pozyskaniu i produkcji pelletu

Tematyka Kongresu skupiać się będzie na obszarach: pozyskania surowca, technologii produkcji i spalania, dystrybucji i certyfikacji.
15-16 grudnia 2022, Warszawa

Czytaj dalej

Derogacja dotycząca posiadaczy certyfikatu FSC gospodarki leśnej

W związku z trwającymi rozmowami pomiędzy FSC International i Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe (PGL LP) dotyczącymi m.in. niektórych wymogów zawartych w najnowszej wersji „Umowy licencyjnej na System Certyfikacji FSC”, w dniu 16.11.2022 FSC wydało derogację, przyznając tym samym stronom dodatkowy czas na dyskusję i wyjaśnienie wszelkich kwestii.

Czytaj dalej
1 2 3 71