Raport „Pellet drzewny w Polsce” – pobierz opracowanie!

Krajowy rynek pelletu notuje co roku ok. 30 proc. wzrost. Jaki jest jego potencjał? Jakie bariery rozwojowe? Na te pytania odpowiada raport Pellet drzewny w Polsce. To pierwsze tego typu opracowanie na temat polskiej branży pelletowej.

 

Raport Pellet drzewny w Polsce

 

Pellet drzewny w Polsce to silny głos ekspertów i przedstawicieli branży dotyczący konieczności wspierania polskiego sektora biopaliw stałych, praktyczny informator dla wszystkich zainteresowanych tematyką odnawialnych źródeł energii i roli pelletu w wypełnianiu krajowego celu OZE, w końcu – punkt wyjścia do szerszej dyskusji na temat polityki energetycznej Polski i zadań jakie stoją przed samorządami w trudnej batalii o czyste powietrze.

 

Celem raportu jest popularyzacja pelletu jako ekologicznego, odnawialnego paliwa, które powinno znaleźć znaczące miejsce w krajowym miksie energetycznym. Polskie miasta od lat są w niechlubnej czołówce najbardziej zanieczyszczonych pod względem jakości powietrza na świecie. Konsekwentna polityka antysmogowa, uwzględniająca istotną rolę pelletu drzewnego w ogrzewnictwie indywidualnym, może znacząco to zmienić!

Adresatami raportu są:

  • administracja rządowa i samorządowa,
  • instytucje państwowe,
  • organizacje i stowarzyszenia ekologiczne,
  • firmy z branży przetwórstwa drzewnego, w tym producenci pelletu,
  • producenci i dystrybutorzy urządzeń grzewczych na paliwa stałe.

 

POBIERZ RAPORT

 

Źródło: Magazyn Biomasa