Od 1 marca 2021 roku Biomasa Partner Group przejmuje tartak w Chociwlu

Od 1 marca 2021 roku Biomasa Partner Group przejmuje tartak w Chociwlu

 

Biomasa Partner Group to firma stawiająca na rozwój i właśnie teraz jest ona w trakcie realizacji największych i najpoważniejszych działań. W ubiegłym roku portfolio produktowe firmy powiększyło się o nową markę – OnDry – naturalny pellet ściółkowy dla koni, drobiu, bydła i trzody chlewnej, a kolejnym, ważnym etapem realizacji strategii rozwoju jest przejęcie, od 1 marca 2021 r., tartaku w Chociwlu (woj. zachodniopomorskie) od IKEA Industry.

 

 – Przejęcie zakładu w Chociwlu to dla nas ogromne wyzwanie i duża szansa. Dzięki przejęciu tartaku poszerzymy naszą ofertę produktową działając w ramach tej samej branży. Niezmiernie istotnym elementem przejęcia, zarówno dla strony sprzedającej, jak i kupującej, było kontunuowanie pracy tartaku, zapewnienie ciągłości produkcji i przede wszystkim utrzymanie dotychczasowego zatrudnienia. Wspólnie z kierownictwem IKEA Industry, wypracowaliśmy najlepszy plan z myślą o zatrudnionych tam pracownikach. Jest nam niezmiernie miło, że zespół pracujący w Chociwlu będzie nas wspierał w dalszym rozwoju – powiedziała Magdalena Rosiak, Wiceprezes Zarządu Biomasa Partner Group.

 

Tartak w Chociwlu nie tylko nie zostanie zlikwidowany, ale wręcz przeciwnie, będzie modernizowany
i unowocześniany, zapewniając nowe możliwości rozwoju z uwzględnieniem troski o środowisko naturalne.

 

– Pozyskując w zrównoważony sposób surowce i materiały oraz wykorzystując nowoczesne technologie, będziemy tworzyć produkty nie tylko wysokiej jakości, ale również przyjazne środowisku. IKEA Industry stworzyła solidne fundamenty do dalszego rozwoju, a dzięki know-how i zaangażowaniu całego zespołu, w przyszłości zrealizujemy zaplanowane cele biznesowe – dodaje Magdalena Rosiak.