Apelujemy o zakaz eksportu drewna

W ostatnich dniach w przestrzeni medialnej ukazały się wiadomości, wywiady dotyczące sytuacji w branży drzewnej. Głównym tematem była oczywiście sytuacja związana z cenami i eksport drewna.

 

W połowie czerwca PIGPD przystąpiła do koalicji europejskich stowarzyszeń drzewnych domagających się wprowadzenia całkowitego zakazu eksportu drewna do Chin z terenu Unii Europejskiej. Petycja umieszczona na naszej stronie  i w mediach społecznościowych wywołała ogromne zainteresowanie ze strony mediów branżowych jak i w mediach ogólnopolskich.

 

Podpisz petycję dot. zakazu eksportu drewna okrągłego z Unii Europejskiej

 

W dalszym ciągu zachęcamy abyście Państwo podpisywali petycję i namawiali do tego wszystkich, którzy są zainteresowani dobrą kondycją naszej branży.

 

Artykuły, informacje na ww. temat znajdziecie Państwo przede wszystkim na stronie Polskiej Agencji Prasowej https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C914211%2Cbranza-drzewna-konieczny-zakaz-eksportu-drewna-inaczej-wiele-firm-upadnie

 

W ślad za PAP tematem zainteresowało się Radio Zet, Polsat, Bankier.pl , TVP Info, TVN 24 oraz wiele lokalnych ośrodków. Będziemy na bieżąco monitować oraz informować Państwa o dalszych pracach .