Strefa Dom Drewniany na targach Drema 2019 – pawilon 3

Drewno – naturalny surowiec jest powszechnie dostępne na całym świecie i świetnie sprawdza się jako materiał konstrukcyjny i budowlany. Przy odpowiedniej konserwacji jest bardzo trwałe, jego korozja jest mniejsza niż innych materiałów budowlanych, a w porównaniu do konstrukcji stalowych jest też zdecydowanie lżejsze oraz łatwiejsze w montażu. Obecnie stosowanych jest kilka wiodących technologii budownictwa drewnianego, które zostaną zaprezentowane na targach w Poznaniu.

 

Steico

System budowlany STEICO jest perfekcyjnym połączeniem zaawansowanych technologicznie produktów z zaletami naturalnego drewna. To rozwiązanie dla nowoczesnego budownictwa, które nie tylko musi spełniać wymogi energooszczędności, ale zapewnić użytkownikom budynków optymalne warunki, bezpieczeństwo i codzienny komfort.

 

Szeroka gama produktów STEICO pozwala na budowę domu na wiele sposobów. Domy w systemie STEICO mogą powstawać bezpośrednio na placu budowy lub mogą być prefabrykowane w halach produkcyjnych, w postaci gotowych paneli ściennych, stropowych i dachowych, czy w formie całych modułów (tzw. budownictwo modułowe). W zakładzie STEICO w Czarnkowie powstaje obecnie jedna z najnowocześniejszych linii do prefabrykacji elementów dla budownictwa drewnianego. Cyfrowej jakości gotowe elementy mogą być dostarczane bezpośrednio na plac budowy, dzięki czemu montaż całego domu jest o wiele krótszy, niż w przypadku metody tradycyjnej.

 

W ramach strefy Dom Drewniany, organizowanej podczas targów DREMA w Poznaniu, zostaną zaprezentowane produkty firmy STEICO, które znajdują zastosowanie podczas budowy ekologicznego i energooszczędnego domu: niezwykle wytrzymałe i lekkie belki dwuteowe i fornir klejony warstwowo, stanowiące elementy konstrukcyjne, i stabilne materiały termoizolacyjne z włókien drzewnych, złożone systemy izolacji cieplnej ścian zewnętrznych (ETISC), płyty termoizolacyjne, termoizolację wdmuchiwaną z włókien drzewnych i celulozy oraz system produktów uszczelniających.

 

W-irex

Wirex opracowuje architekturę i konstrukcję domów z bali, a także zagadnienia zabezpieczenia elementów z drewna przed korozją biologiczną. Firma oferuje budynki w następujących technologiach:

  • domy z bali litych okrągłych o średnicy 130, 170, 200, 220 oraz 250 mm z sosny
  • domy z bali litych prostokątnych
  • domy w technologii szkieletowej imitujące domy z bali okrągłych lub prostokątnych
  • domy w technologii szkieletowej z tynkiem cienkowarstwowym

 

Czerpiąc ze sprawdzonych metod konstrukcyjnych firma Wirex w połączeniu z nowoczesnymi możliwościami produkcyjnymi oferuje domy z bali toczonych dla tych, którzy nade wszystko cenią sobie zdrowie, wygodę, indywidualny styl i przywiązanie do tradycji.

 

Domy szkieletowe w technologii szkieletu drewnianego wykonane w oparciu o certyfikowane drewno konstrukcyjne, w połączeniu z opracowaną przez Wirex technologią elewacji drewnianej imitującej domy z bali są na pierwszy rzut oka nie do odróżnienia od domów z litych bali. Technologia ta dotyczy zarówno domów imitujących dom z bali okrągłych, jak i prostokątnych.

 

Jarpol

P.P.H.U. JARPOL, to rodzinna firma z tradycjami, działająca od 1988 roku. Główną działalnością jest budowa domów w technologii lekkiego szkieletu drewnianego.

 

P.P.H.U. JARPOL to firmą, która dba o energooszczędność i ekologię. Biorąc pod uwagę fakt, że technologia lekkiego szkieletu drewnianego jest najbardziej energooszczędną technologią, wychodząc naprzeciw zwolennikom budowy domów szkieletowych zapewnia, iż do wykonania ich firma używa najnowocześniejszych, wysokiej jakości energooszczędnych, ekologicznych, wytrzymałych, a tym samym ekonomicznych i tanich w eksploatacji materiałów.

 

Budowane przez P.P.H.U. JARPOL drewniane domy szkieletowe, bazują na technologiach spełniających wymagania użytkowników w różnych strefach klimatycznych. Stosując bardzo dobrą izolację, konstruktorzy uzyskują niski współczynnik przenikalności cieplnej, przez co ograniczane jest znakomicie zapotrzebowanie energetyczne dla ogrzewania domu.

 

Stowarzyszenie Centrum Drewna w Czarnej Wodzie

Stowarzyszenie Centrum Drewna w Czarnej Wodzie od 4 lat podejmuje działania, które pozwolą pobudzić budownictwo drewniane w Polsce – budować lepiej, wydajniej, bardziej ekologicznie. Organizacja skupia w swoich szeregach producentów wyrobów drzewnych oraz domów drewnianych. Wśród członków Stowarzyszenia znajdują się zarówno przedsiębiorcy działający w branży drzewnej, jak i instytuty związane z sektorem leśno-drzewnym oraz szkoły wyższe.

 

Głównym celem Stowarzyszenia jest wspieranie rozwoju energooszczędnego budownictwa opartego na drewnie i propagowanie rzetelnej wiedzy na jego temat wśród wykonawców, architektów i inwestorów. Członkowie Stowarzyszenia podejmują działania na rzecz powstania dobrego prawa budowlanego, które unormuje aktualną sytuację, pomoże usunąć istniejące ograniczenia, a także poprawi jakość budownictwa drewnianego w Polsce.

linkedin [#161] Created with Sketch.