Kurs brakarzy drewna okrągłego – wrzesień 2020

Koronawirus zupełnie odmienił nasze codzienne życie. Liczne przedsiębiorstwa zostały zamknięte lub musiały przeorganizować dotychczasowe zasady działania, co z kolei doprowadziło do wielu strat i obniżyło comiesięczne zyski firm. W tartakach i przedsiębiorstwach drzewnych dużym kosztem produkcji jest niemała w obecnych czasach cena surowca drzewnego, która powinna być adekwatna do jego jakości.

Od 01. stycznia 2020r. obowiązują nowe Warunki Techniczne, wprowadzone Zarządzeniem nr 51 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Warunki techniczne określają wymagania jakościowe i wymiarowe dla poszczególnych grup sortymentowych surowca drzewnego oraz m.in. definiują wady drewna i sposób ich pomiaru. Nowe zapisy w praktyce eliminują z użytku Polskie Normy. Od nowego roku obowiązują również ujednolicone zasady przeprowadzania procedury reklamacji drewna zakupionego w Lasach Państwowych.

 

Zakup surowca drzewnego to podstawy koszt działalności przedsiębiorstw zajmujących się jego przerobem. Pomimo tego, mało kto potrafi prawidłowo sklasyfikować, wycenić i jeśli jest taka potrzeba – złożyć reklamacją na zakupione drewno. To z kolei przekłada się na konkretne wyniki finansowe: dbałość o to by jakość zakupionego surowca odpowiadała jego rzeczywistej wartości jest pierwszym i prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem efektywności ekonomicznej jego przerobu. Dlatego dobrą inwestycją jest wykwalifikowanie brakarza drewna okrągłego.

Forest Consulting Center – Leśne Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Drewno.pl Sp. z o. o. od wielu lat prowadzą tego typu szkolenia branżowe.

 

Organizowany przez nas Kurs brakarski drewna okrągłego cieszy się uznaniem nie tylko wśród osób powiązanych z zakładami tartacznymi, ale także osób pracujących w Zakładach Usług Leśnych, osób pracujących w Urzędach Miasta, które muszą obliczyć ilość i określić jakość drewna z drzew przeznaczonych do wycinki oraz leśników. Dobrze wyszkolony brakarz to inwestycja na lata.

 

Osoby, które chcą:

  • nauczyć się jak rozpoznawać i mierzyć wady drewna;
  • prawidłowo wycenić surowiec drzewny;
  • skutecznie przeprowadzić reklamację źle wycenionego drewna okrągłego;
  • dowiedzieć się jak zrobić szacunek brakarski;
  • nauczyć się obliczać miąższość drewna „na pniu”, czyli przeznaczonego do wycinki;
  • dowiedzieć się jak skutecznie zabezpieczyć drewno przed deprecjacją;
  • podnieść swoje kwalifikacje zawodowe w dziedzinie brakarstwa drewna okrągłego;

 

Zapraszamy na kolejną edycję „Kursu brakarzy drewna okrągłego”.

 

Najbliższy Kurs brakarzy drewna okrągłego planowany jest w terminie 26.09 – 02.10.2020r. Zapisy trwają do 20. września 2020r. lub do skompletowania grupy. Chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę, że w związku z pandemią COVID-19 i dynamicznie zmieniającymi się warunkami i obostrzeniami z nią związanymi, ustalenie kolejnego terminu kursu w chwili obecnej nie jest możliwe. Być może jest to ostatni termin kursu w tym roku.

 

Zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, organizowany przez nas Kurs brakarzy drewna okrągłego trwa 70 godzin i obejmuje zajęcia praktyczne i teoretyczne. Zajęcia praktyczne odbywają się na terenie tartaku oraz na powierzchni leśnej (szacunki drzew stojących). Kurs kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym. Zdanie egzaminu na poziomie określonym w regulaminie kursu umożliwia otrzymanie klasy brakarskiej.

 

Zakwaterowanie i część teoretyczna odbędzie się w Pałacu Będlewo, Będlewo ul. Parkowa 1, 62-060 Stęszew, www.palacbedlewo.pl

 

Koszt szkolenia: 4178,00 zł brutto/os. W cenę szkolenia wliczone jest pełne wyżywienie i zakwaterowanie w hotelu (pokoje 1 os.) oraz komplet materiałów szkoleniowych.

 

Osobom zainteresowanym dofinansowaniem szkoleń polecamy skontaktowanie się z powiatowymi Urzędami Pracy, które dysponują środkami Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS). Dofinansowanie z KFS można uzyskać zarówno dla osób bezrobotnych jaki i pracujących. W zależności od regionu kraju i wielkości firmy dofinansowanie może wynieść od 80 do 100% kosztów szkolenia.

 

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt.

Formularz zgłoszeniowy do pobrania tutaj >>>

W razie dodatkowych pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji:
tel. 61 624 34 67, e – mail: biuro@forestcc.pl

 

Dodatkowych informacji udziela :
Katarzyna Andrzejewska-Jabłońska tel. 601 876 319, e-mail: k.jablonska@drewno.pl – sprawy organizacyjne kursu.

 

Źródło i foto: Drewno.pl

linkedin [#161] Created with Sketch.