Trwają zdjęcia do filmu dla Grupy WIREX

Trwają zdjęcia do kolejnego filmu wizerunkowego produkcji Filmowej www.pawlenia.pl

 

Z którą współpracujemy od kilku lat przy okazji realizacji filmów na Międzynarodowe Targi Drema.

 

Tym razem powstaje film wizerunkowy firm Grupy Wirex

Grupa WIREX jest kilkupokoleniową firmą rodzinną z polskimi korzeniami. Siedziba główna znajduje się w miejscowości Kiełczygłów zlokalizowanej w województwie łódzkim, podobnie jak pozostałe spółki: Wirex przetwórstwo drewna oddział Dzbanki oraz Wirex Construction oddział Pajęczno.

 

Historia firmy WIREX sięga początku lat 90siątych, a jej założycielami są Wiesław Ciura oraz Andrzej Iskra. Początkowo główna działalność opierała się na przetwórstwie drewna okrągłego, po czym w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na maszyny dla przemysłu drzewnego w 1991 roku firma została rozbudowana o kolejny dział zajmujący się produkcją maszyn i urządzeń tartacznych opartych na zastosowaniu pił taśmowych.

 

W następnych latach zamiłowanie do drewna zaowocowało rozbudową kolejnych zakładów o produkcję budownictwa drewnianego, architektury ogrodowej oraz peletu. Wraz z rozwojem firmy na przełomie ostatnich lat do kadry zarządzającej dołączyli również synowie właścicieli, którzy zarządzają poszczególnymi działami przedsiębiorstwa. W chwili obecnej Grupa WIREX zatrudnia 170 osób.

 

W siedzibie głównej w Kiełczygłowie odbywa się produkcja maszyn i urządzeń tartacznych z wykorzystaniem technologii opartej na zastosowaniu pił taśmowych. WIREX realizuje wiele zaawansowanych projektów, od produkcji profesjonalnych linii do przetarcia drewna okrągłego dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta po współpracę z Polskimi Siłami Zbrojnymi w zakresie zaprojektowania oraz dostawy pilarek taśmowych przejezdnych spełniających ekstremalne wymagania oraz wykonane z zastosowaniem najnowszych dostępnych technologii. Inwestując w rozwój nieustannie poszerzamy nasze możliwości rozbudowując wszystkie działy firmy – i tak rok rocznie powiększamy biuro projektowe, na przełomie roku 2019/2020 oddaliśmy do użytku nowoczesną halę produkcyjną wyposażoną w najnowocześniejsze dostępne urządzenia do obróbki blach, jak również nowe stanowiska spawalnicze, dział antykorozyjnego zabezpieczenia konstrukcji stalowych wraz z lakiernią proszkową.

 

Nasza firma jest samowystarczalna pod względem produkcji detali obrabianych mechanicznie produkowanych na wielooperacyjnych obrabiarkach CNC.

 

Motto „Drewno to nasza pasja…” towarzyszy nam od wielu, wielu lat i to właśnie wokół drewna oscyluje nasza praca. Posiadamy wyjątkową możliwość produkowania maszyn i urządzeń tartacznych, które sami testujemy i sprawdzamy we własnym zakładzie. Przetwórstwem drewna okrągłego zajmuje się firma – WIREX oddział Dzbanki i to właśnie tam wdrażane i testowane są najnowsze oferowane przez WIREX technologie przetarcia.

 

W zakładzie tym produkowana jest impregnowana architektura ogrodowa, tarcica ogólnego użytku, elementy strugane, elementy opakowaniowe oraz ekologiczne paliwo XXI wieku, czyli pelet. Wraz z rozwojem produkcji, za cel obraliśmy jakość oraz aspekt ekologiczny. W ślad za tym firma wdrożyła certyfikaty na oferowane produkty.

 

Posiadamy certyfikat świadomej gospodarki leśnej FSC, a potwierdzeniem najwyższej jakości naszego peletu są certyfikaty: DIN plus oraz EnPlus A1.

 

 

Zapraszamy do relacji fotograficznej wykonanej przez Produkcja Filmowa pawlenia.pl  wkrótce przedstawimy film.