Kurs brakarzy drewna okrągłego i kurs wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną

Forest Consulting Center – Leśne Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Drewno.pl Sp. z o. o. zapraszają na ostatnie w tym roku szkolenia branżowe.

 

  • Kurs brakarzy drewna okrągłego

 

Termin: 26.09 – 02.10.2020r. Zapisy trwają do 21. września 2020r. lub do skompletowania grupy.

 

Zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, organizowany przez nas Kurs brakarzy drewna okrągłego trwa 70 godzin i obejmuje zajęcia praktyczne i teoretyczne.  Kurs kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym. Zdanie egzaminu na poziomie określonym w regulaminie kursu umożliwia otrzymanie klasy brakarskiej.

 

Zakwaterowanie i część teoretyczna odbędzie się w Pałacu Będlewo, Będlewo ul. Parkowa 1, 62-060 Stęszew, www.palacbedlewo.pl , zajęcia praktyczne odbędą się w tartaku oraz na powierzchni leśnej

 

Koszt szkolenia: 4178,00 zł brutto/os. W cenę szkolenia wliczone jest pełne wyżywienie i zakwaterowanie w hotelu (pokoje 1 os.) oraz komplet materiałów szkoleniowych.

 

Zakwaterowanie : Pałac Będlewo, Będlewo ul. Parkowa 1, 62-060 Stęszew, www.palacbedlewo.pl .
Koszt szkolenia: 2800 zł netto + 23% VAT/os., tj. 3444 zł brutto/os. W cenę szkolenia wliczone jest pełne wyżywienie i zakwaterowanie w hotelu (pokoje 1 os.) oraz komplet materiałów szkoleniowych.

 

Kurs kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym.

 

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt.
W razie dodatkowych pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji:
tel. 61 624 34 67, e – mail : biuro@forestcc.pl

 

Dodatkowych informacji udziela:
– Katarzyna Andrzejewska-Jabłońska tel. 601 876 319, e-mail: k.jablonska@drewno.pl – sprawy organizacyjne kursów

 

  • Kurs wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną

 

Termin: 01 – 04.10.2020 r. Zapisy trwają do 21. września 2020r. lub do skompletowania grupy.

 

Sprawdzenie kompetencji brakarza tarcicy konstrukcyjnej

 

W związku z pytaniami dotyczącymi weryfikacji uprawnień brakarzy tarcicy konstrukcyjnej, informuję że obowiązek weryfikacji umiejętności  brakarza dotyczy przedsiębiorstw posiadających wdrożoną Zakładową Kontrolę Produkcji w zakresie drewna konstrukcyjnego i wynika z normy 14081-1 (pkt. 6.3.2.1) „Kompetencje personelu uczestniczącego w procesie klasyfikacji są sprawdzane co najmniej raz w roku. Kontrola obejmuje ocenę klasyfikowanego drewna.”

 

Jednocześnie nadmieniamy, że uczestnictwo w Okresowym potwierdzeniu kompetencji przeszkolonych wcześniej brakarzy wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną organizowanym przez naszą firmę nie jest obowiązkowe dla wszystkich, a nasza propozycja wynika m.in. z pytań o możliwość zorganizowania takiego szkolenia weryfikującego umiejętności brakarzy tarcicy konstrukcyjnej zgodnego z ZKP, a często wymaganego przez jednostkę certyfikującą.

 

Koszt dwudniowego szkolenia (3 – 4.10.2020r.): 750 zł netto + 23% VAT/os., tj. 922,50 zł brutto/os. W cenę szkolenia wliczone jest pełne wyżywienie i zakwaterowanie w hotelu (możliwość zakwaterowania 2.10.2020r. wieczorem). Należy przedstawić certyfikat wcześniejszego ukończenia pełnowymiarowego kursu brakarza tarcicy konstrukcyjnej.

 

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt.
W razie dodatkowych pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji:
tel. 61 624 34 67, e – mail : biuro@forestcc.pl
Dodatkowych informacji udziela:

– Katarzyna Andrzejewska-Jabłońska tel. 601 876 319, e-mail: k.jablonska@drewno.pl – sprawy organizacyjne kursów