Komunikat PIGPD – Zasady sprzedaży drewna

Rusza sprzedaż drewna. Zasady które nie mają nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem mogą okazać się i z pewnością są jednymi z najgorszych jakie przedstawiły Lasy Państwowe. W momencie ich opublikowania wszystkie organizacje branżowe złożyły pisma protestujące przeciw sposobowi ich wprowadzenia jak i rozwiązaniom prawnym. Także  Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego wysyłała pisma do Premiera Morawieckiego (dwa razy), Prezesa Kaczyńskiego oraz do Dyrektora Generalnego LP. Zorganizowaliśmy konferencję prasową w trakcie której mówiliśmy o tym dlaczego te zasady są złe, mówiliśmy także o zakazie eksportu drewna. Prezydent Izby i Dyrektor udzielali wywiadów telewizyjnych i prasowych . Powstały dwa materiały filmowe dotyczące eksportu drewna i trudnej sytuacji na rynku drzewnym.

 

Także i w dniu dzisiejszym ukazują się artykuły prasowe na temat rozpoczętych aukcji. Do ostatnich godzin walczyliśmy o ich zablokowanie. Wzywaliśmy Ministra Siarkę odpowiedzialnego za leśnictwo by zmienić najbardziej kontrowersyjne zapisy.

 

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/problemy-w-przemysle-drzewnym-czeka-nas-katastrofa/dyl3cp3?fbclid=IwAR2-8U_v_SetseLBQ8xh-W8sUyn1qeFu0yyai4nElz5x0la2FNS_lD8tjqo

https://www.pb.pl/przemysl-drzewny-czeka-nas-katastrofa-1128867

https://www.rp.pl/biznes/art18986341-spory-o-drewno-moga-nakrecic-wzrost-cen-meblarze-sie-juz-szykuja

 

Mino tak trudnej sytuacji wierzymy, że poradzicie sobie Państwo w trakcie zakupów surowca na rok przyszły. Bądźcie Państwo ostrożnymi  przy składaniu ofert. Uważajcie na w jaki sposób ofertujecie, patrzcie na poziom obłożenia (to niewielka wskazówka, ale daje jakiś pogląd), bądźcie świadomi, że rynek europejski mocno reaguje obniżkami cen wyrobów, co już dziś widzimy.

 

W razie problemów prawnych jesteśmy do Państwa dyspozycji wraz z naszą kancelarią prawną. Gdybyście Państwo mimo wszystko mieli problemy w zakupach prosimy o kontakt.

 

Poniżej skany pism jakie zostały wysłane do rządzących.

Pismo PIGPD do Premiera Mateusza Morawieckiego z dnia 4.10.21

Pismo PIGPD do Premiera Mateusza Morawieckiego z dnia 27.09.21

Pismo PIGPD do Prezesa Partii PiS Jarosława Kaczyńskiego

Pismo PIGPD do Pana Józefa Kubicy p.o. Dyrektora Generalnego PGL LP